CAMP_KAZUMA_web_surfskate_logo

ADVANCED SURF CAMP s Kazuma Sunny Saita

Termín: 01. 04. - 11. 04. 2019

Pozor, pozor, hlášení pro všechny zkušené surfaře, kteří potřebují pořádnou dávku progresu a chtějí se posunout minimálně o další úroveň výše! Právě pro vás tady totiž máme pěkně našlápnutý kemp pro pokročilé! Učte se od profesionála, poznejte novou surfařskou partičku, užijte si společné surfové sessions za skvělým podmínek, které Bali celoročně nabízí. Čekají na vás pěkně nabušené surfové workouty, při kterých vás naučíme, jak správně posilovat, aby to bylo opravdu užitečné při surfování. Dáme si taky pár surfskate tréninků pro vypilování techniky, nemine vás ani videocoaching. Prokládat to budeme taky nějakou tou společenskou aktivitou, třeba surfové kino, které vaši motivaci bezpochyby nakopne nebo si něco dobrého společně ugrilujeme. Každopádně si to všechno spolu pořádně užijeme a z kempu budete odjíždět jako páni!

ZÁKLADNÍ INFORMACE

AKCE: ADVANCED SURF CAMP 2019
INSTRUKTOŘI SURF: Kazuma Sunny Saita / Jakub Michna
POČET DNŮ: 10 dnů

ZEMĚ: Bali, Indonésie

UBYTOVÁNÍ: BALI BIO VILLAS
CENA ZÁJEZDU: od 19.900 CZK (bez letenky)

POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO A SLEVA 2.000 CZK!

TERMÍN & CENA

ADVANCED SURF CAMP 2019 s Kazuma Sunny Saita proběhne v termínu od 01. 04. do 11. 04. 2019.

ADVANCED SURF CAMP 2019

Ubytování v pokoji s vlastní koupelnou za cenu 20.900 Kč.
Ubytování v pokoji se sdílenou koupelnou za cenu 19.900 Kč.

PROGRAM

SURFING

Lekce surfingu povede profesionální instruktor a guide Kazuma Sunny Saita, více v sekci NÁŠ TÝM. V průběhu kempu proběhne s Kazumou celkem sedm lekcí. Nejvhodnější spoty budeme vybírat společně, vždy podle aktuálních podmínek v daný den. Každá lekce potrvá 2-3 hodiny, z čeho je při první lekci půhodinka věnovaná teoretické části, zbytek pak praxe v oceánu. Kazuma vás bude koučovat nejen při samotné lekci, ale povede i následný rozbor při videocoachingu.

VIDEOCOACHING

Videocoaching je velice účinná a efektivní metoda vyučování surfingu. Zdlouhavé vysvětlování, kde dělá člověk chyby velmi usnadní sledování zpomalených záběrů, při kterých okamžitě pochopíte, co byste měli vylepšit. Natáčení proběhne během čtyř lekcí z dronu (či pláže, popř. lodi) profesionálním kameramanem, večer po lekcích pak bude následovat detailní rozbor záběrů s instruktorem.

SURFOVÉ WORKOUTY

Jelikož většina z nás neměla to štěstí narodit se u oceánu, zdokonalovat se v surfingu je tak pro nás úkolem na celý život. A právě proto je velice důležitá podpůrná tzv. suchá příprava. Bez správného tréninku a posilování nedosáhnete plného potenciálu a progresu v surfování.

Na co se zaměříme:

 • správné protahování, mobilitu a flexibilitu celého těla
 • funkční kondiční trénink pro rozvoj svalových partií důležitých pro pokročilejší surfing
 • cviky pro uvolnění kritických partií, důležitých pro postoj a takeoff
 • sebemasážní techniky pomocí pomůcek
 • teoretický základ + praktická cvičení zaměřená na výuku surfových technik
 • omezenou hybnost zejména v oblasti kyčlí
 • specificky zaměřené funkční a kondiční posilování s vlastní vahou

SURFSKATE TRÉNINKY

Surfskate je jedna z nejdůležitějších pomůcek pro surfovou průpravu a pilování vaší techniky, se kterou se dá trénovat kdekoliv, třeba i doma v Čechách. My vás na těchto trénincích:

 • naučíme se jak vyladit techniku surfových pohybů a manévrů
 • osvojíme si a zdokonalíme základní surfové techniky – takeoff, bottom turn, carve, trimming, pumping, cutback
 • celkově zlepšíme koordinaci horní a dolní poloviny těla
 • pomocí surfskatu také posílíme svalové partie – nohy, core, záda

FOTOGRAFOVÁNÍ Z VODY

Na jednu z lekcí si vezmeme s sebou profesionálního „vodního“ fotografa přímo do vln, který vám vaše jedinečné okamžiky zvěční. Fotky budou následně upraveny a vy je od nás dostanete na památku.

PŘEDNÁŠKA O SURFINGU

Poutavá přednáška o surfingu, která vám osvětlí vše o vzniku vln, o historii surfingu, jak se surfboardy vyrábějí a jaké jsou jejich druhy. Dále se dozvíte, proč je příliv a odliv, jaký vítr je pro surfování nepříznivější, kde se všude se na světě surfuje a naučíte se číst v surfových předpovědích. A samozřejmě vás teoreticky provedeme všemi spoty na Bali.

PROMÍTÁNÍ SURFOVÉHO FILMU/VIDEÍ

Jeden večer si uděláme z naší yoga shaly biják a shlédneme (ne)jeden surfový snímek, kterým se nejenom namotivujeme na další vlny, ale také se sblížíme a užijeme si fajn večer v pohodlí našich bean bags, popcornem a vychlazeným drinkem.

GRILOVÁNÍ

Žádné “letní prázdniny” se neobejdou bez grilování s přáteli, to je již tradiční a neodmyslitelná společenská událost každého našeho kempu, která nemine ani vás! Dáme vám ochutnat čerstvé ryby a mořské plody z místního trhu, doplněné o námi vypěstovanou organickou zeleninu, případně bio zeleninu od místních farmářů.

STRETCHING

Pořádné protažení před a po surfování je nesmírně důležitou součástí, na kterou by se nemělo zapomínat. Každý den se budeme společně protahovat co nejefektivněji a naučíme to i vás.

SLACKLINE

Slackline je balancování, chození a skákání na popruhu upevněném mezi dvěma body, například stromy. Tato podpůrná aktivita je nejen zábavná, ale také je velmi prospěšná pro stabilitu a celkové zpevnění těla, které je potřeba právě například při surfování. Takže si slacklinu upevníme v místním parčíku nebo naší yoga shale a pokusíme se vás naučit základy tohoto balancování.

PING-PONG CONTEST

Jen tak mezi náma si to rozdáme v ping-pongovým turnaji a vítěz má u každýho pivo, co vy na to? 🙂

SKATE SESSION

Jedno odpoledne, když nebudou náhodou surfové podmínky zrovna příznivé, si vyrazíme do nedalekého “hipsterského” města Canggu, kde si zajdeme nejen na super jídlo, ale také navštívíme místní skatepark/pumptrack, kde si určitě všichni přijdeme na svý.

NÁŠ TÝM

Kazuma Sunny Saita

Kazuma Sunny Saita se narodil na Oahu, avšak celý život žije na Maui (Hawaii). Surfovat začal už v šesti letech a od osmi let se zúčastnil prvních lokálních závodů. V Amateur Hawaii State Championship se umístil jako druhý a do dneška jezdí na profi závody v Japonsku. Miluje cestování za surfem a jeho nejčastějšími destinacemi jsou Fiji, Samoa, Mexiko, Tahiti, Kalifornie, Japonsko a Indonésie, kterou navštěvuje už přes 10 let a je stále jeho nejoblíbenější. Surfování je nejen jeho vášní, ale také jeho obživou. Momentálně je Kazuma profesí surfový guide a instruktor a manager surfového shopu Lost in Maui. Když mimořádně nesurfuje rád skejtuje, vaří a jí nebo si čte. Je vděčný za všechny zkušenosti a super lidi, které díky surfování a svému životnímu stylu mohl zažít a poznat. Kazuma vás provede sedmi surfovými lekcemi a čtyři večery vám vaše jízdy zanalyzuje podle pořízených videí. S Kazumou se můžete rozhodně těšit na velký progres ve vašem ježdění!

Jakub Michna

Jakub je naším benjamínkem, avšak díky jeho houževnatosti, odhodlanosti, píli a pevné vůli je výjimečným a naprosto nepostradatelným členem našeho týmu. Poprvé se Jakub seznámil se surfingem v Kalifornii před více než sedmi lety, ale až po téměř čtyřech letech mu došlo, že právě surfing je opravdu to, čemu by se chtěl věnovat ze všeho nejvíc, a tak začal svému snu podřizovat celý svůj život. Během cestování po různých surfových destinacích potkal velkou spoustu surfových coachů, kteří pro něj byli nejenom velkou motivací, ale také inspirací k praktikování tzv. “suché přípravy”. Z Kuby se v roce 2016 stal licencovaný surfový instruktor ASI (www.academyofsurfing.com) a také jezdec světového Surfskate týmu. Několik let se také aktivně věnuje józe, kalistenice, handstandingu, movementu a funkčnímu posilování zaměřenému na surfování. V Praze pravidelně vede speciální surfové tréninky a aby toho nebylo málo, Kuba je v neposlední řadě také redaktorem surfového magazínu Freeride.cz – Water a hrdým zakladatelem projektu SURFR.

LOKALITA

Bali aneb ostrov bohů, nabízí víc než si dokážete představit. Je jedním z nejrozmanitějších ostrovů celé Indonésie. Překrásné pláže, bohatý podmořský svět, ojedinělá fascinující kultura, nespočet úchvatných hinduistických chrámů, panoramatický střed ostrova s majestátní sopkou a všudypřítomnými rýžovými políčky, přívětivými obyvateli a samozřejmě celoročně perfektními podmínkami pro surfování pro všechny úrovně zkušeností, dělá z Bali jednu z nejnavštěvovanějších destinací na celém světě.

UBYTOVÁNÍ

Na Bali trvale žijeme a provozujeme zde resort Bali Bio Villas. Jedná se o jedinečný projekt, ve kterém jsme spojili vše, co sami milujeme: zdravý životní styl, surfing, cvičení jógy a pěstování organické zeleniny a ovoce. Resort Bali Bio Villas je postaven v řeckém stylu Santorini s prvky místní balijské architektury. Součástí resortu je bazén, místo pro relax a cvičení jógy – Yoga Shala a organická zahrada.

Bližší informace o ubytování včetně fotografí naleznete zde.

STRAVOVÁNÍ

Balijská kuchyně patří k jedné z nejchutějších na světě. V okolí resortu Bali Bio Villas naleznete spoustu místních restaurací tzv. Warungů, kde si můžete pochutnat např. na typické rýži se zeleninou (popř. i masem) – tzv. Nasi Goreng či Nasi Campur, na chutné rybě zvané Mahi-Mahi a nebo na výborném pokrmu zvaném Gado-Gado s arašídovou omáčkou. Naším cílem je nasměrovat vás ke zdravým a chutným jídlům, popř. vám předat praktické typy, jak se dají některé méně zdravé potraviny ve vašem jídelníčku nahradit něčím, co je stejně chutné nebo dokonce chutnější, hlavně ale zdravější! Nezapomínejte, že “jste to, co jíte” a “podle toho, co jíte, se i cítíte.”

V ceně pobytu jsou zahrnuty:

SNÍDANĚ

Účastníky našeho kempu bude každé ráno v lednici čekat kontinentální snídaně spolu s mísou plnou místního ovoce a zeleniny, ze kterých si sami snídani připraví. Z naší zkušenosti však většinou vznikají snídaně společnými silami všech přítomných a den tak začíná opravdu radostně a zvesela.

GRILOVÁNÍ

Žádné “letní prázdniny” se neobejdou bez grilování s přáteli, to je již tradiční a neodmyslitelná společenská událost každého našeho kempu, která nemine ani vás! Dáme vám ochutnat čerstvé ryby a mořské plody z místního trhu, doplněné o námi vypěstovanou organickou zeleninu, případně bio zeleninu od místních farmářů.

DOPRAVA

DOPRAVA NA MÍSTO

Doprava na místo není zahrnuta v ceně kempu. Letenky si řeší účastníci sami.

Cena zpáteční letenky Praha – Bali (Denpasar) se pohybuje celoročně od 17 000 Kč. Můžete letět komfortně s jedním přestupem v Dubaji či Doha se společností Emirates nebo Qatar Airways, počítejte však s o něco vyšší cenou kolem 20 000 Kč. V případě, že vám nevadí delší přestup např. čínské Šanghaji na letišti v obou směrech, můžete výrazně ušetřit a letět za cenu kolem 13 000 Kč např. se společností China Eastern. Nabízí se i možnosti letět z Prahy nebo Vídně do Jakarty (ostrov Jáva), Singapuru nebo Kuala Lumpuru, letenka pak stojí od 15 000 Kč a přelet na Bali a zpět vás vyjde minimálně kolem 2 000 Kč, což je vhodné především pro ty z vás, kteří chtějí navštívit některé asijské metropole.

Zde jsou uvedeny tipy pro vyhledání letenek:

Kiwi.com | Skyscanner.cz | Letuska.cz | Pelikan.cz | Emirates.com | Cathaypacific.com | China-airlines.com

DOPRAVA V RÁMCI KEMPU

V ceně kempu je po dobu osmi dnů k dispozici vozidlo s řidičem. Vůz je možné využívat pro cesty na okolní pláže, lekce surfingu, do restaurací, na nákupy, výlety apod. Jeden den je v programu volný, v tento den si každý účastník zajišťuje dopravu i program vlastní. Pro případné zprostředkování dopravy se na nás neváhejte obrátit.

TRANSPORT Z LETIŠTĚ

Doprava z/na letiště není zahrnuta v ceně kempu. V případě zájmu vám ji dokážeme výhodně zprostředkovat.

NAD RÁMEC

Nad rámec balíčku jsme vám schopni splnit téměř jakékoliv přání. Mezi ty nejběžnější však patří:

 • Doprava z letiště / na letiště
 • Pronájem skútru
 • Výlety po ostrově i mimo něj (během kempu, ale i po jeho skončení)
 • Ubytování před termínem kempu či po jeho skončení (ať už přímo v resortu Bali Bio Villas nebo na dalších jiných místech ostrova)