CAMP_TOMAS_SARA_01

IN THE RHYTHM OF LIFE | YOGA RETREAT
s Tomášem Strnadem a Sárou Tichou

TERMÍN: 18. 11. - 28. 11. 2019 & 02. 12. - 12. 12. 2019

“V rytmu života” pro nás znamená užít si život naplno, a to je přesně to, o čem náš yoga retreat bude. Čekají vás každoděnní lekce jógy a meditací, journaling, slunce, pláže, nespoutaný oceán, ve kterém si zkusíte surfovat i šnorchlovat s mantami, dobrodružné výlety za poznáním tohoto jedinečného “ostrova Bohů” společně s partou stejně naladěných lidí. Připojte se k nám na tuto nezapomenutelnou desetidenní cestu, na které objevíte nejen ty nejkrásnější místa na Bali, ale především na cestu, na které se dostane hlouběji do svého nitra.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

AKCE: IN THE RHYTHM OF LIFE | YOGA RETREAT
INSTRUKTOŘI YOGA: Tomáš Strnad / Sára Tichá
INSTRUKTOŘI SURF: Lokální instruktoři ze surfové školy DOWN PATROL
POČET DNŮ: 10 dnů

ZEMĚ: Bali, Indonésie

UBYTOVÁNÍ: BALI BIO VILLAS
CENA ZÁJEZDU: od 28.900 CZK (bez letenky)

TERMÍN & CENA

IN THE RHYTHM OF LIFE | YOGA RETREAT s Tomášem a Sárou proběhne v termínech 18. 11. – 28. 11. 2019 a 02. 12. – 12. 12. 2019.

Nabízíme dvě různé ceny dle zvoleného typu ubytování:

Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se sdílenou koupelnou za cenu 28.900 CZK.
Ubytování ve dvoulůžkovém / třílůžkovém pokoji s vlastní koupelnou za cenu 29.900 CZK.

PROGRAM

JÓGA

Sára s Tomášem vás každý den provedou dvěmi jógovými lekcemi. Nepotřebujete mít žádné předchozí zkušenosti s jógou, lekce jsou navrženy tak, aby si je užili jak začátečníci, tak i pokročilí jogíni.

Každé ráno se zaměříme na rozpohybování celého těla a rozproudění energie potřebné pro celý den. Začneme vždy jemným zahřátím spolu s dechovým cvičením, které bude postupně přecházet v pozdravy slunce, vinyasy a ásany, zacílené na různé oblasti našeho těla (záklony, otevírání kyčlí, inverze). Lekce budou vždy zakončeny relaxací.

Večerní hodiny se pak budou soustředit na yin-style, budou pomalejší a jemnější, se záměrem zklidnění těla po celém dni, a zároveň jako přípravou k hlubokému klidnému spánku.

JOURNALING

Každý večer budeme společně probírat různá témata, při kterých zacílíme ještě hlouběji do vašeho nitra, naučíme se lépe poznávat sami sebe, svoji duši, a také se lépe vyjadřovat a svěřovat. Zadáme si řadu snadných a zábavných výzev pro psaní deníku, pokusíme se zlepšit v tvůrčím psaní pomocí různých cvičení a technik a hlavně se díky psaní naučíme sdílet a správně si přát. Touto metodou budeme prozkoumávat malé detaily každodenního života, které si chceme v budoucnu pamatovat. Doufáme, že si za pomocí této techniky obohatíte vaše deníčky, procvičíte si různé způsoby psaní, dostanete nové nápady, jak odhalit další vrstvy sebe a především, že naleznete svoje vlastní příběhy k vyprávění.

SURF

Během kempu bychom vás rádi zasvětili do surfování, neboť je Bali jednou z top surfových destinací na světě a byl by hřích nevyužít tuto příležitost zkusit si něco nového a tak zábavného, jako je surfování! V rámci pobytu se tedy můžete těšit na surfovou lekci pod vedením profesionálních instruktorů. Lekce se skládá z teoretické části, která trvá přibližně 45min. a během které se dozvíte nejen jak se na samotný surfboard postavit, ale osvětlíme vám i řadu surfových pojmů. Následujících 90 min. pak bude samotná praxe v oceánu. Vezmeme vás na místo s těmi nejideálnější podmínkami pro začátečníky, poskytnutí veškerého vybavení je samozřejmostí.

CELODENNÍ POZNÁVACÍ VÝLET

Na Bali je toho k vidění opravdu mnoho a je nemožné stihnout vše během jediného dne. Přesto se vám pokusíme připravit nezapomenutelný výlet, který vám alespoň trošku přiblíží jaké krásy “Ostrov Bohů” skýtá. První zastávkou bude jedinečný hinduistický chrám vnitřní očisty – Pura Tirta Empul. Dále se vydáme na procházku úchvatnými rýžovými terasami. Navštívíme Ubud – magické městečko umění a řemesel a kdo bude chtít, může se tam třeba vydat do opičího lesa, kterému vládnou roztomilé, ale trochu rošťácké opičky. Na závěr se pak zastavíme u jednoho ze stovek vodopádů, které jsou na Bali k vidění.

SPOLEČNÁ VEČEŘE

První večer vás pozveme na společnou véču, na které vám představíme lokální kuchyni v místní stylové restauraci. Balijská kuchyně patří k jedné z nejchutnějších na světě, máte se tedy opravdu na co těšit!

ŠNORCHLOVÁNÍ S MANTAMI

Celodenní výlet lodí, která vyplouvá z přístavu Sanur směrem k ostrovu Nusa Penida, kde si s velkým údivem zašnorchlujete s gigantickými, avšak mírumilovnými Mantami obrovskými. Jakmile se nabažíte jejich majestátné přítomnosti, výlet pokračuje do Crystal bay, zálivu, ve kterém jsou k vidění překrásné živé korálové zahrady. Během toho, co se budete kochat podvodním světem, vám posádka uloví v oceánu oběd, který vám ugrilují a připraví v podobě královských hodů, a to přímo na panenské opuštěné pláži, kde strávíte zbytek odpoledne. Výlet doporučujeme absolvovat zkušenějším plavcům.

LEKCE VAŘENÍ

Indonézská rozmanitá kuchyně vyloženě nabádá k tomu, podívat se jí “pod pokličku” a tak jsme si pro vás připravili lekci vaření vedenou lokálními kuchaři, kteří vás provedou přípravou lahodných místních pokrkmů a ukáží vám několik jednoduchých receptů, které se dají připravit z místních surovin. A samozřejmě, co si uvaříte, to si taky sníte.

VÝLETY PO PLÁŽÍCH JIŽNÍHO BALI

Na jihu Bali jsou nejkrásnější pláže z celého ostrova. Všechny jsou v okolí do 10 km od našeho resortu. Nejbližší je pláž vzdálená 2 km s názvem Green Bowl nebo v podobné vzdálenosti posvátná pláž Melasti. Řadu dalších se s vámi pokusíme navštívit, ale věřte, že jedna krátká návštěva Bali na to opravdu nestačí.

GRILOVÁNÍ

Žádné “letní prázdniny” se neobejdou bez grilování s přáteli, to je již tradiční a neodmyslitelná společenská událost každého našeho kempu, která nemine ani vás! Dáme vám ochutnat čerstvé ryby a mořské plody z místního trhu, doplněné o námi vypěstovanou organickou zeleninu, případně bio zeleninu od místních farmářů.

DEN VOLNA

Program je opravdu nabitý, i přesto myslíme na váš odpočinek a regeneraci a máme pro vás v našlapaném itineráři i jeden den, který je jen váš – den volna, který si zařídíte dle vlastní libosti.

PING-PONG CONTEST

Jen tak mezi náma si to rozdáme v ping-pongovém turnaji. Pro vítěze diplom a zasloužená věcná cena.

MOVIE NIGHT

Letní kino, to je evergreen každých prázdnin. Bali Bio Villas má pro to perfektní podmínky, a tak si z pohodlí beambagů, projektorem u bazénu, společně promítneme nějaký krásný snímek.

VÝLET DO MĚSTA CANGGU

Bali má mnoho tváří a tak bychom vám rádi přiblížili i jednu jeho divočejší podobu – městečko Canggu, které nikdy nespí. Tohle místo je vyhlášené nespočtem designových kavárniček, vyhlášených restaurací, řadou orginálních obchůdků a butiků, tak i velkou spoustou nočních podniků plných bujarého veselí.

ZÁPAD SLUNCE

Západ slunce může být velkolepý na jakémkoli místě, přesto některé západy slunce vynikají, speciálně ty nad oceánem. Vezmeme vás rozloučit se se sluncem na jedinečné místo, které zaútočí na všechny vaše smysly a vzpomínka na něj vám již navždy zůstane ve vaší mysli.

STRAVOVÁNÍ

Naším cílem je nasměrovat vás ke zdravým a chutným jídlům, popř. vám předat praktické tIpy, jak se dají některé méně zdravé potraviny ve vašem jídelníčku nahradit něčím, co je stejně chutné nebo dokonce chutnější, hlavně ale zdravější! Nezapomínejte, že “jste to, co jíte” a “podle toho, co jíte, se i cítíte.”

SNÍDANĚ

Účastníky našeho kempu bude každé ráno v lednici čekat kontinentální snídaně spolu s mísou plnou místního ovoce a zeleniny, ze kterých si sami snídani připraví. Z naší zkušenosti však většinou vznikají snídaně společnými silami všech přítomných a den tak začíná opravdu radostně a zvesela.

LEKCE VAŘENÍ

Indonézská rozmanitá kuchyně vyloženě nabádá k tomu, podívat se jí “pod pokličku” a tak jsme si pro vás připravili lekci vaření vedenou lokálními kuchaři, kteří vás provedou přípravou lahodných místních pokrkmů a ukáží vám několik jednoduchých receptů, které se dají připravit z místních surovin. A samozřejmě, co si uvaříte, to si taky sníte.

GRILOVÁNÍ

Žádné “letní prázdniny” se neobejdou bez grilování s přáteli, to je již tradiční a neodmyslitelná společenská událost každého našeho kempu, která nemine ani vás! Dáme vám ochutnat čerstvé ryby a mořské plody z místního trhu, doplněné o námi vypěstovanou organickou zeleninu, případně bio zeleninu od místních farmářů.

SPOLEČNÁ VEČEŘE

Jeden večer vás pozveme na společnou véču, na které vám představíme lokální kuchyni v místní stylové restauraci. Balijská kuchyně patří k jedné z nejchutnějších na světě. V okolí resortu Bali Bio Villas naleznete spoustu místních restaurací tzv. Warungů, kde si můžete pochutnat např. na typické rýži se zeleninou (popř. i masem) – tzv. Nasi Goreng či Nasi Campur, na chutné rybě zvané Mahi-Mahi a nebo na výborném pokrmu zvaném Gado-Gado s arašídovou omáčkou.

NÁŠ TÝM

Tomáš Strnad a Sára Tichá

Tomáš a Sára jsou učitelé jógy se základnou v Praze, kteří však v současné době cestují po celé Evropě, aby se se svými studenty podělili o svou vášeň z pohybu a uvědomění si života. Jejich výukový styl je založen na hravé kombinaci jógy a různorodého prostředí. Tomáš žil a studoval tradici jógy na Novém Zélandu a v Indii. Každý, kdo se s ním setká, rychle zaznamená jeho nadšení, čistou energii a lásku k pohybu. Sára zahájila svou cestu k józe už jako teenager ve svém rodném městě v Bratislavě. Rychle si všimla, že učení jógy proniká i do všech dalších oblastí jejího života a že jejím učením je právě to, že v životě je nutné překonávat omezení jak na podložce, tak i mimo ní. Během tří let, které vyučuje, absolvovala řadu seminářů v různých evropských městech i ve Spojených státech. Sára a Tomáš vám ukáží, že nemožné je stále možné a většina překážek existuje pouze a jen ve vaší mysli.

LOKALITA

Bali aneb ostrov bohů, nabízí víc než si dokážete představit. Je jedním z nejrozmanitějších ostrovů celé Indonésie. Překrásné pláže, bohatý podmořský svět, ojedinělá fascinující kultura, nespočet úchvatných hinduistických chrámů, panoramatický střed ostrova s majestátní sopkou a všudypřítomnými rýžovými políčky, přívětivými obyvateli a samozřejmě celoročně perfektními podmínkami pro surfování pro všechny úrovně zkušeností, dělá z Bali jednu z nejnavštěvovanějších destinací na celém světě.

UBYTOVÁNÍ

Na Bali trvale žijeme a provozujeme zde resort Bali Bio Villas. Jedná se o jedinečný projekt, ve kterém jsme spojili vše, co sami milujeme: zdravý životní styl, surfing, cvičení jógy a pěstování organické zeleniny a ovoce. Resort Bali Bio Villas je postaven v řeckém stylu Santorini s prvky místní balijské architektury. Součástí resortu je bazén, místo pro relax a cvičení jógy (yoga shala) a organická zahrada.

Bližší informace o ubytování včetně fotografí naleznete zde.

DOPRAVA

DOPRAVA NA MÍSTO

Doprava na místo není zahrnuta v ceně kempu. Letenky si řeší účastníci sami.

Cena zpáteční letenky Praha – Bali (Denpasar) se pohybuje celoročně od 17 000 Kč. Můžete letět komfortně s jedním přestupem v Dubaji či Doha se společností Emirates nebo Qatar Airways, počítejte však s o něco vyšší cenou kolem 20 000 Kč. V případě, že vám nevadí delší přestup např. čínské Šanghaji na letišti v obou směrech, můžete výrazně ušetřit a letět za cenu kolem 13 000 Kč např. se společností China Eastern. Nabízí se i možnosti letět z Prahy nebo Vídně do Jakarty (ostrov Jáva), Singapuru nebo Kuala Lumpuru, letenka pak stojí od 15 000 Kč a přelet na Bali a zpět vás vyjde minimálně kolem 2 000 Kč, což je vhodné především pro ty z vás, kteří chtějí navštívit některé asijské metropole.

Zde jsou uvedeny tipy pro vyhledání letenek:

Kiwi.com | Skyscanner.cz | Letuska.cz | Pelikan.cz | Emirates.com | Cathaypacific.com | China-airlines.com

DOPRAVA V RÁMCI POBYTU

V ceně pobytu je po dobu osmi dnů k dispozici vozidlo s řidičem. Vůz je možné využívat pro cesty na okolní pláže, výlety, nákupy, do restaurací apod. Jeden den je v programu volný, v tento den si každý účastník zajišťuje dopravu i program vlastní. Pro případné zprostředkování dopravy se na nás neváhejte obrátit.

TRANSPORT Z LETIŠTĚ

Doprava z/na letiště není zahrnuta v ceně kempu. V případě zájmu vám ji dokážeme výhodně zprostředkovat.

NAD RÁMEC

Nad rámec balíčku jsme vám schopni splnit téměř jakékoliv přání. Mezi ty nejběžnější však patří:

  • Doprava z letiště / na letiště
  • Pronájem skútru
  • Výlety po ostrově i mimo něj (během kempu, ale i po jeho skončení)
  • Ubytování před termínem kempu či po jeho skončení (ať už přímo v resortu Bali Bio Villas nebo na dalších jiných místech ostrova)