MEDITUJ_web

MEDITUJ NA BALI

Ostrov Bohů, jak se překrásnému Bali přezdívá, je ideálním místem pro náš meditační trip. Najdete zde bujnou a nezkrotnou přírodu, přívětivé lidi a kulturní bohatství, o kterém se může jiným pouze zdát. Právě proto míříme sem, za mystičnem, harmonií a indickým oceánem.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

AKCE: MEDITUJ NA BALI 2019
LEKTOŘI: Otka Svobodová / Jan Smička
POČET DNŮ: 10 dnů

ZEMĚ: Bali, Indonésie

UBYTOVÁNÍ: BALI BIO VILLAS
CENA ZÁJEZDU: od 19.900 CZK (bez letenky)

TERMÍN & CENA

MEDITUJ NA BALI 2019

Ubytování v pokoji s vlastní koupelnou za cenu 21.900 Kč.
Ubytování v pokoji se sdílenou koupelnou za cenu 20.900 Kč.
Ubytování ve sdíleném pokoji pro čtyři osoby za cenu 19.900 Kč.

Na náš kemp je možné jet, i přesto, že nemáte zájem využít meditací či surfových a jógových lekcí, např. jako doprovod někoho ze zúčastněných. Pro takové případy zde máme následující balíček:

MEDITUJ NA BALI 2019 – DOPROVOD
Ubytování v pokoji s vlastní koupelnou za cenu 14.900 Kč.
Ubytování v pokoji se sdílenou koupelnou za cenu 13.900 Kč.
Ubytování ve sdíleném pokoji pro čtyři osoby za cenu 12.900 Kč.

PROGRAM

MEDITACE

Meditace, které budou naplní každého dne vašeho pobytu, jsou základní technikou, pomocí které se člověk učí kontrolovat své vlastní myšlenky, porozumět svým pocitům a poznávat sám sebe. Při meditaci člověk vstupuje sám do sebe a pozoruje své vnitřní procesy a řídí je. Nejsme pouze tímto tělem, myšlenkami a pocity, ale i tím, co se dá nazvat jako vědomí, duše, světlo a láska. Meditace je metoda, která to člověku pomáhá rozpoznat a zažít. Je to metoda, při které se člověk učí vypnout myšlenky a čerpat energii z TADY A TEĎ.

JÓGA

Během pobytu vás čekají celkem tři lekce jógy pod vedením profesionálního instruktora – jógína. Jóga nám pomahá poznat své tělo, duši i mysli, zároveň nás ale také vede ke správnému držení těla, jeho naslouchání a vnitřní harmonizaci.

SURFOVÁNÍ

Bali je jedno z mála míst na světě, kde jsou podmínky pro surfování ideální po celý rok. Jako nadšenci do surfování vás nemůžeme ochudit o tento zážitek. Připravili jsme si tedy pro vás jednu lekci surfingu pod vedením profesionálních instruktorů. Lekce trvá 90 min., z čehož je 30 min. teorie a 60 min. praxe v oceánu. Vyrazíme tam, kde budou pro vás ty nejideálnější podmínky a nikdy vás nenecháme jít do vln bez zkušeného instruktora. Poskytnutí veškerého vybavení je samozřejmostí.

PŘEDNÁŠKA O SURFINGU

Poutavá přednáška o surfingu, která vám osvětlí vše o vzniku vln, o historii surfingu, jak se surfboardy vyrábějí a jaké jsou jejich druhy. Dále se dozvíte, proč je příliv a odliv, jaký vítr je pro surfování nejpříznivější, kde se všude se na světě surfuje a naučíte se číst v surfových předpovědích.

CELODENNÍ POZNÁVACÍ VÝLET

Na Bali je toho k vidění opravdu mnoho. Během celodenního výletu navštívíme Ubud – městečko umění a řemesel, podíváme se do opičího lesa, kterému vládnou roztomilé, ale trochu rošťácké opičky. Dále zastavíme v rýžových terasovitých polích a koukneme se i k romantickému vodopádu.

ŠNORCHLOVÁNÍ S MANTAMI

Celodenní výlet lodí, která vyplouvá z přístavu Sanur směrem k ostrovu Nusa Penida, kde si s velkým údivem zašnorchlujete s gigantickými, avšak mírumilovnými Mantami obrovskými. Jakmile se nabažíte jejich majestátné přítomnosti, výlet pokračuje do Crystal bay, zálivu, ve kterém jsou k vidění překrásné živé korálové zahrady. Během toho, co se budete kochat podvodním světem, vám posádka uloví v oceánu oběd, který vám ugrilují a připraví v podobě královských hodů, a to přímo na panenské opuštěné pláži, kde strávíte zbytek odpoledne. Výlet doporučujeme absolvovat zkušenějším plavcům.

VÝLETY PO PLÁŽÍCH JIŽNÍHO BALI

Na jihu Bali jsou nejkrásnější pláže z celého ostrova. Všechny jsou v okolí do 10 km od našeho resortu. Nejbližší je pláž vzdálená 2 km s názvem Green Bowl nebo v podobné vzdálenosti posvátná pláž Melasti. Řadu dalších se s vámi pokusíme navštívit, ale věřte, že na to jeden pobyt opravdu nestačí.

WIM HOFOVA METODA

Představíme vám zázračnou metodu, která dokáže dobíjet energii, léčit záněty v těle, ovládnout imunitní systém, zbavit vás stresu, zlepšit spánek nebo třeba i spalovat tuky. To vše je možné dosáhnout pomocí jednoduchého dýchacího cvičení.

SPOLEČNÁ VEČEŘE

Jeden večer vás pozveme na společnou véču, na které vám představíme lokální kuchyni v místní stylové restauraci. Balijská kuchyně patří k jedné z nejchutnějších na světě. V okolí resortu Bali Bio Villas naleznete spoustu místních restaurací tzv. Warungů, kde si můžete pochutnat např. na typické rýži se zeleninou (popř. i masem) – tzv. Nasi Goreng či Nasi Campur, na chutné rybě zvané Mahi-Mahi a nebo na výborném pokrmu zvaném Gado-Gado s arašídovou omáčkou.

BUBNOVÁNÍ U OHNĚ NA PLÁŽI

Vydáme se společně na pláž, kde si rozděláme oheň a povedeme dechovou meditaci zaměřenou na odblokování čaker za doprovodu šamanského bubnování.

DEN VOLNA

Program je opravdu nabitý, a proto myslíme i na váš osobní čas a odpočinek. Proto pro vás máme v našlapaném itineráři i jeden den, který je jen váš – den volna, který si zařídíte dle vlastní libosti.

STRAVOVÁNÍ

Naším cílem je nasměrovat vás ke zdravým a chutným jídlům, popř. vám předat praktické typy, jak se dají některé méně zdravé potraviny ve vašem jídelníčku nahradit něčím, co je stejně chutné nebo dokonce chutnější, hlavně ale zdravější! Nezapomínejte, že “jste to, co jíte” a “podle toho, co jíte, se i cítíte.”

SNÍDANĚ

Účastníky pobytu bude každé ráno v lednici čekat kontinentální snídaně spolu s mísou plnou místního ovoce a zeleniny, ze kterých si sami snídani připraví. Z naší zkušenosti však většinou vznikají snídaně společnými silami všech přítomných a den tak začíná opravdu radostně a zvesela.

NÁŠ TÝM

Otka Svobodová

Otka je v první řadě milovnicí života, dále pak lektorkou, konzultantkou a podnikatelkou v jedné osobě. Seberozvoji se věnuje již řadu let. Financím rozumí stejně tak, jako lidskému potenciálu a vlastním příběhem inspiruje lidi najít si svou cestu k odvaze a sebejistotě. Právě ona vás bude během celého pobytu zkušeně, den po dni, provázet řízenými meditacemi.

Jan Smička

Honza je profesionálním instruktorem ISA a mistrem ČR a SR v surfingu. Je spolumajitelem cestovky Playgroundtravel, která uspořádala po celém světě desítky surfových a snowboardových kempů, nyní i pobytů osobnostního rozvoje. Honza vyznává zdravý životní styl a snaží se pracovat na sobě samém. Poslední dobou aktivně praktikuje jógu, najdete ho ale hlavně ve vlnách na Bali, kde žije a odkud na prázdniny odlétá do zasněžených kopců za svou další vášní – snowboardingem. Honza je zároveň terapeutem Metody Ruš a nadšeným fanouškem Wim Hofovy metody, potkat jej tedy můžete také na své cestě při hledání pomoci od psychických či fyzických obtíží. Honza je díky svému talentu, bohatým zkušenostem s vedením a koučováním, notnou dávkou trpělivosti, smyslem pro humor a přátelským přístupem prostě top lektorem.

LOKALITA

Bali aneb ostrov bohů, nabízí víc než si dokážete představit. Je jedním z nejrozmanitějších ostrovů celé Indonésie. Překrásné pláže, bohatý podmořský svět, ojedinělá fascinující kultura, nespočet úchvatných hinduistických chrámů, panoramatický střed ostrova s majestátní sopkou a všudypřítomnými rýžovými políčky, přívětivými obyvateli a samozřejmě celoročně perfektními podmínkami pro surfování pro všechny úrovně zkušeností, dělá z Bali jednu z nejnavštěvovanějších destinací na celém světě.

UBYTOVÁNÍ

Na Bali trvale žijeme a provozujeme zde resort Bali Bio Villas. Jedná se o jedinečný projekt, ve kterém jsme spojili vše, co sami milujeme: zdravý životní styl, surfing, cvičení jógy a pěstování organické zeleniny a ovoce. Resort Bali Bio Villas je postaven v řeckém stylu Santorini s prvky místní balijské architektury. Součástí resortu je bazén, místo pro relax a cvičení jógy – Yoga Shala a organická zahrada.

Bližší informace o ubytování naleznete v sekci THE SPACE.

DOPRAVA

DOPRAVA NA MÍSTO

Doprava na místo není zahrnuta v ceně kempu. Letenky si řeší účastníci sami.

Cena zpáteční letenky Praha – Bali (Denpasar) se pohybuje celoročně od 17 000 Kč. Můžete letět komfortně s jedním přestupem v Dubaji či Doha se společností Emirates nebo Qatar Airways, počítejte však s o něco vyšší cenou kolem 20 000 Kč. V případě, že vám nevadí delší přestup např. čínské Šanghaji na letišti v obou směrech, můžete výrazně ušetřit a letět za cenu kolem 13 000 Kč např. se společností China Eastern. Nabízí se i možnosti letět z Prahy nebo Vídně do Jakarty (ostrov Jáva), Singapuru nebo Kuala Lumpuru, letenka pak stojí od 15 000 Kč a přelet na Bali a zpět vás vyjde minimálně kolem 2 000 Kč, což je vhodné především pro ty z vás, kteří chtějí navštívit některé asijské metropole.

Zde jsou uvedeny tipy pro vyhledání letenek:

Kiwi.com | Skyscanner.cz | Letuska.cz | Pelikan.cz | Emirates.com | Cathaypacific.com | China-airlines.com

DOPRAVA V RÁMCI KEMPU

V ceně kempu je po dobu osmi dnů k dispozici vozidlo s řidičem. Vůz je možné využívat pro cesty na okolní pláže, lekce surfingu, do restaurací, na nákupy, výlety apod. Jeden den je v programu volný, v tento den si každý účastník zajišťuje dopravu i program vlastní. Pro případné zprostředkování dopravy se na nás neváhejte obrátit.

TRANSPORT Z LETIŠTĚ

Doprava z/na letiště není zahrnuta v ceně kempu. V případě zájmu vám ji dokážeme výhodně zprostředkovat.

NAD RÁMEC

Nad rámec balíčku jsme vám schopni splnit téměř jakékoliv přání. Mezi ty nejběžnější však patří:

  • Doprava z letiště / na letiště
  • Pronájem skútru
  • Výlety po ostrově i mimo něj (během kempu, ale i po jeho skončení)
  • Ubytování před termínem kempu či po jeho skončení (ať už přímo v resortu Bali Bio Villas nebo na dalších jiných místech ostrova)